III Niedziela Zwykła

Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego.

W tym tygodniu wspominamy

• w czwartek święto nawrócenia św. Pawła
  • w piątek św. Tymoteusza i Tytusa
  • w niedzielę rocznica poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie.
  • ponadto w czwartek przypada 10. rocznica święceń biskupich biskupa Stanisława Salaterskiego.

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00, natomiast w czwartek od godz. 17.30 do godz. 20.00.

W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. Caritas naszej parafii organizuje zbiórkę do puszek na pokrycie kosztów leczenia chorego dziecka z naszej wspólnoty parafialnej Marcela Urbańskiego.

Również w przyszłą niedzielę 28 stycznia o godz. 17.30 w domu parafialnym będą przedstawiane Jasełka, przygotowane przez KSM i mieszkańców naszej parafii. Ofiary złożone przy tej okazji zostaną przeznaczone na leczenie naszego małego parafianina Marcelka. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

W przyszłą niedzielę próba całości chóru parafialnego o godz. 10.00 przed udziałem we Mszy świętej o godz. 11.00.

Dziękujemy za 8 ofiar indywidualnych przekazanych drogą przelewu internetowego lub tradycyjnie z ubiegłego tygodnia.Dziękujemy właścicielom Firmy DAKO za ufundowanie bram garażowych przy domu parafialnym.

W środę na Mszę św. o godzinie 17.00 zapraszamy uczniów klasy 8 przygotowujących się do bierzmowania.

W czwartek na Mszę św. o godzinie 17.00 zapraszamy uczniów klasy 3 przygotowujących się do I Komunii świętej.

• w sobotę  9.45 – Aspiranci;  10.15 – Ministranci i Lektorzy, 11.00 – DSM,
  • w sobotę 17.30 w domu parafialnym – Rada Duszpasterska.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”„Niedziela”, a dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

Z naszej parafii w ubiegłym tygodniu do wieczności odszedł: śp. + Ryszard Tobiasz. Wieczne odpoczywanie…

Poprzednia Koncert w Powiatowym Centrum Sportu w Marcinkowicach 7.01.2024